Zjistěte, jak dodržovat správnou osobní hygienu celé rodiny

Hydratovaná a vyživená pokožka

Dodržování správné každodenní osobní hygieny je dnes jedním ze tří nejdůležitějších pilířů prevence virových infekcí, spolu s dodržováním sociálního odstupu, čištěním a dezinfekcí povrchů.

V této době většina z nás zůstává více doma. Ale i když jsme doma, musíme dodržovat osobní hygienu.

Je to základní měřítko ochrany, pokud žijeme společně s dalšími lidmi, pokud chodíme do práce nebo poté, co jsme se vrátili z nákupu.

V tomto článku se dozvíte účinné tipy, jak správně dodržovat svou osobní hygienu i  hygienu dětí.

Osobní hygiena – co to je a proč je tak důležitá

Osobní hygiena je soubor doporučených postupů a bezpečnostních opatření, která musíme dodržovat, abychom zabránili přenosu nemocí a virů, ale je také důležitá pro naše zdraví a vzhled.

Přínosy dodržování správné osobní hygieny

  • Předchází nemocem.
  • Zvyšuje sebedůvěru, která je důležitá pro zachování pozitivního přístupu, protože cítit se v pohodě sami se sebou je klíčové, abychom se cítili dobře s ostatními lidmi. Úvod do naší rutiny osobní péče o tělo, jako například hydratace pokožky, nám dodá pocit zdraví a poskytne nám chvíle odreagování a pohody.
  • Doporučuje se udržovat zdravou pokožku dnes, aby byla silná a zdravá v budoucnu. Péče o pokožku pomáhá předcházet budoucím poruchám: vysušení, citlivosti, svědění, podráždění atd.

Tipy k dodržování správné osobní hygieny, péče o pokožku a její hydrataci.

Abychom správně  dodržovali naši osobní hygienu, musíme ji provádět pravidelně, pečlivě a řádně, včetně hloubkové hygieny a hydratace.

Často používáme produkty, které při dlouhodobém a opakovaném používání mohou narušit pokožku. Mýdla s agresivními nebo dráždivými činidly mohou snížit lipidovou vrstvu naší pokožky.
Proto doporučujeme používat sprchové gely Lactovit specializované na péči a posílení naší pokožky, k nimž přispívá díky vlastnostem mléka, které je obsaženo ve všech výrobcích.

Jakmile vyjdete ze sprchy, je důležité, abyste správně osušili své tělo, obzvláště oblasti se záhyby (za ušima, mezi prsty nohou atd.)

Pro úplnější výživu doporučuje Lactovit zakončit rituál koupele aplikací tělového mléka. Vaše pokožka bude okamžitě jemná a sametově hebká.

Hygiena a péče o děti:

Víme, jak důležitá je péče o dětskou pokožku. Lactovit vám vychází vstříc a přináší seznam kroků, které by měly vaše děti dodržovat, aby jejich pokožka byla vždy zdravá.

1. Umývat si správně ruce a tělo

Je velmi důležité naučit děti, jak se mají správně mýt a vysvětlit jim, že je třeba, aby mýdlo pokrylo celý povrch rukou a těla. Je zásadní, abychom je naučili, že si musí mýt ruce tak, jak doporučuje WHO.

2. Naučit děti, jak by se měly samy sprchovat

Je možné, že jsou ještě ve věku, kdy se bez naší pomoci stále těžko osprchují samy, ale na jejich ochranu je důležité, aby se naučily, jak udržovat svá těla čistá. Využijte čas doma a ukažte jim, jak je to zábavné. Pusťte jim hudbu, hrajte si s nimi ve vodě, dělejte bubliny.

3. Ručník pro výhradní použití

Abychom správně dodržovali osobní hygienu během lockdownu, neměli bychom používat ručníky sdíleně, protože prostřednictvím nich může dojít k přenosu viru na osobu, která je použije následně. Během lockdownu by proto vaše děti měly používat výhradně svůj ručník a vy ten váš.

4. Hloubková hydratace pokožky

Cílem je vyživovat pokožku, aby se udržovala zdravá, zabránit jejímu zarudnutí, svědění a přecitlivění. Doporučujeme používat sprchové gely a tělová mléka Lactovit, ta se postarají o optimální péči pro celou rodinu.

Nyní již známe výhody správné a pečlivé osobní hygieny a jaké hodnoty se musíme naučit my a naše děti, abychom svá těla umývali účinně a kompletně.