CO JE TO UREA A K ČEMU SLOUŽÍ?

Regenerovaná pokožka

Urea je přírodní látka, která se tvoří přirozeným způsobem v důsledku metabolického působení našeho těla na buněčné úrovni.

Ureu máme ve svrchní vrstvě naší pokožky a je považována za přirozený hydratační faktor našeho těla.

Její hlavní funkce jsou následující:

  • Udržovat pokožku hydratovanou
  • Chránit a regenerovat naši pokožku

Bylo prokázáno, že její použití má velký vliv na regeneraci a hydrataci pokožky, zejména při péči o suchou a velmi suchou pokožku.

K čemu slouží urea? 

Urea je skvělým spojencem pro regeneraci poškozené svrchní vrstvy pokožky (epidermis) s různými problémy, doporučuje se k ošetření suché pokožky a pokožky se svěděním.

Lactovit Lactourea je regenerační řada k péči o suchou a velmi suchou pokožku. Její složky pomáhají udržovat pokožku zdravou a hydratovanou a zároveň vytvářejí efekt štítu, který naši pokožku regeneruje.

Jak působí urea na pokožku?

  • Reguluje vlhkost naší pokožky a je jedním ze základních faktorů přirozené hydratace.
  • Urea je hygroskopická, což znamená, že je schopna zadržet vlhkost v nejsvrchnější části naší pokožky.
  • Urea má vlastnosti účinné proti svědění.
  • Také je keratolytická, což znamená, že ve vysokých koncentracích narušuje spojení mezi odumřelými kožnými buňkami, přirozeně ji odlupuje a pomáhá složkám lépe pronikat a mít lepší účinek. 

Zajímavé údaje o uree:

  • Urea byla objevena v roce 1773 chemikem Hillairem Rouellem.
  • Zdravá pokožka obsahuje přibližně 28 mikrogramů urey na centimetr čtvereční.

Přirozené hydratační faktory:

Přirozené hydratační faktory (PHF) jsou řadou prvků, které se přirozeně vyskytují v naší pokožce a díky jejich schopnosti zachycovat a zadržovat vodu nám umožňují zachovat naši pokožku hydratovanou a chráněnou. Dvě z nejvýznamnějších látek PHF jsou urea a kyselina mléčná. Společné působení těchto složek pomáhá chránit naši pokožku a udržovat ji bez vysoušení a drsností.

Které výrobky Lactovit obsahují ureu?

Součástí řady Lactourea od Lactovitu jsou výrobky s vynikajícím hydratačním účinkem, který vyžaduje suchá a velmi suchá pokožka. Základní složkou je jedinečný komplex Lactourea obsahující kyselinu mléčnou a čistou ureu.

Urea, jako přirozená hydratační složka, zachycuje vlhkost pro intenzivní hydrataci a je doporučována dermatology pro péči o sušší pokožku. Kyselina mléčná zlepšuje hydrataci pokožky vytvořením efektu štítu, který zabrání dehydrataci. Tato kombinace složek s velmi hydratačními vlastnostmi regeneruje, chrání a hloubkově hydratuje pokožku, působí v hloubkových vrstvách epidermis, aby pokožka zůstala regenerovaná a mladá.

Máte-li problémy se suchou pokožkou, doporučujeme vám řadu Lactovit Lactourea, v níž najdete výrobky nejvyšší kvality, určené pro každodenní péči o vaši pokožku.

Doporučené výrobky