Home
Lactovit - vyživuje vaši pokožku
ikona-prinosy

Vaše dotazy:

Co je urea?

Urea je pokožce vlastní látka, která se nachází ve svrchních vrstvách pokožky. Je jedním z hlavních konečných produktů metabolismu proteinů a je obsažena téměř ve všech tělesných tekutinách.

Patří mezi základní přirozené hydratační látky, které se dostávají do svrchních vrstev kůže s potem.

U osob se suchou pokožkou klesá koncentrace urey v kůži až o 50%. U pokožky starých lidí nebo u pacientů např. s atopickým ekzémem je tento úbytek ještě výraznější.

S přibývajícím věkem se snižuje vlastní schopnost pokožky produkovat kožní lipidy a vázat vodu. Pokožka je proto stále sušší, hrubší a olupuje se. Začínají se také objevovat jemné vrásky. Každodenním používáním hydratačních přípravků s ureou dochází k účinné hydrataci svrchních vrstev pokožky. Díky tomu se stává pokožka hladší, vláčnější a je lépe ochráněna před vlivy vnějšího prostředí.

Pro kosmetické účely se používá synteticky vyráběná urea. Je to bezbarvá látka bez zápachu, která je při pokojové teplotě pevná. Získává se syntézou z anorganických solí kyanátu draselného a sulfátu amonného.

Může dojít k předávkování ureou ?

K předávkování této složky prakticky nemůže dojít, neboť urea je pokožce vlastní látka a kůže jí navíc přijme jen tolik, kolik jí opravdu potřebuje doplnit.

Jak často používat tělové mléka?

Každý typ pleti vyžaduje jinou péči. Důležité je zvolit vhodný přípravek pro daný typ pleti. Pokud je pleť mastná je vhodné zvolit tělová mléka „lehká“ hydratační bez přídavků oleje naopak pro pokožku se sklony k vysoušení jsou vhodné vyživující přípravky s esenciálními oleji.

Co ovšem platí všeobecně v péči o pokožku je pravidelnost. Doporučujeme tedy použít tělové mléko každý den – ideálně po večerní koupeli.

Jak mohu často používat sprchové gely?

Sprchové gely slouží pro každodenní použití – jsou citlivější náhradou mýdla.

Výhodou kvalitních sprchový gelů je, že zabraňují vysušovaní pokožky, neztrácí hydrataci a nedochází k pocitu napnuté pokožky jako u většiny tuhých mýdel. Důležitým faktorem je zvolit přípravek vhodný dle typu pokožky, jejichž složení je upraveno dle specifických požadavků dané pleti.

Značka Lactovit také nabízí sprchové přípravky 3 v 1 určené pro muže, které jsou vhodné nejen pro umytí pokožky těla, ale i vlasů a obličeje.

Nenašli jste potřebné informace – neváhejte nás kontaktovat.

Zpět

lactovit-produkty

TV SPOTY